Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /muzyka/2004/orw/2015/classes/Stat.php on line 7
muzyka.mysliwska.pl
Polski Związek Łowiecki powrót na stronę główną
XX Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”
XVI Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej
V Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej „Cietrzewisko”



Szanowni Członkowie i Sympatycy
Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

 

Klub Sygnalistów Myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego ogłasza XX Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej, który odbędzie się w dniach 21-24 maja 2015 roku w Brynku i Koszęcinie. Jego organizatorami są Polski Związek Łowiecki, Lasy Państwowe, Samorząd Województwa Śląskiego, Powiat Tarnogórski, Powiat Lubliniecki, Gmina Tworóg, Gmina Koszęcin, Zespół Pieśni i Tańca Śląsk oraz Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku. W ramach festiwalu odbędą się:

  • XX Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” – Brynek-Koszęcin 2015. Konkurs odbędzie się w kategorii solistów – klasy D, C, B, A (22.05.2015 r.) i kategorii zespołów – klasy D, C, B, A i G (23.05.2015 r.) według regulaminu konkursowego KSM PZŁ. W konkursie „O Róg Wojskiego” mogą wziąć udział tylko soliści zakwalifikowani na konkursach regionalnych w 2014 roku. Natomiast udział solistów z województwa śląskiego w tym konkursie jest bez ograniczeń ilościowych.
  • XVI Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej – Brynek-Koszęcin 2015. Konkurs odbędzie się tylko w kategorii zespołowej w klasach MB, MD, MEs, MSH (23.05.2015 r.). W klasie MB wprowadza się utwór obowiązkowy, którym jest kompozycja Artura Kanawki pt. „Menuet pałacu Hohenlohe” (nuty w dwóch opracowaniach muzycznych dostępne w zakładce "do pobrania").
  • Koncerty muzyki myśliwskiej i msza św. hubertowska oraz imprezy towarzyszące.
  • Walne zebranie członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.
    Walne zebranie odbędzie się w piątek 22.05.2015 r. o godz. 14.00 w Zespole Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku. Program Walnego zebrania przedstawiony jest poniżej.

Zapraszamy do udziału w festiwalu – sygnalistów, zespoły oraz wszystkich sympatyków muzyki myśliwskiej z kraju i zagranicy.
Zgłoszenia przyjmują (w terminie nieprzekraczalnym wyjątkowo do 15.04.2015 r.) oraz informacji udzielają organizatorzy festiwalu pod adresem:

 

Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Częstochowie
42-217 Częstochowa, ul. Jasnogórska 102a
tel./fax 34 324 24 54, e-mail: zo.czestochowa@pzlow.pl

 

Załączamy komunikaty KSM PZŁ, kalendarium konkursów, program festiwalu i kartę zgłoszenia udziału w festiwalu „Brynek-Koszęcin 2015” oraz kartę rezerwacji pobytu podczas festiwalu w „Brynek-Koszęcin 2015”. Wszelkie informacje, w tym „Regulamin ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich” i „Regulamin konkursu muzyki myśliwskiej” oraz wykaz solistów zakwalifikowanych na konkurs ogólnopolski w Brynku i Koszęcinie dostępne są także na naszej stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl/Wojski2015.

Po zgłoszeniu udziału w festiwalu, jako potwierdzenie jego przyjęcia, przesłane zostanie zaproszenie.

 

 

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz bór!

 

 

Sekretarz Klubu
Prezes Klubu
mgr inż. Agnieszka Woźniak
dr inż. Maciej Strawa

 


Komunikaty nr 1/2015 z dnia 16.02.2015 r.
Zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

 

  1. Kalendarium konkursów.

    Kalendarium konkursów sygnalistów myśliwskich na 2015 rok (zgłoszonych przez organizatorów do Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ) oraz ogłoszenie festiwalu muzyki myśliwskiej w Brynku i Koszęcinie ukaże się w marcowym numerze Łowca Polskiego (3/2015). Ponadto kalendarium zamieszczone jest na portalu internetowym www.muzyka.mysliwska.pl  tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat festiwalu i konkursu „O Róg Wojskiego” w Brynku i Koszęcinie. Zapraszamy do udziału we wszystkich imprezach sygnalistyki i muzyki myśliwskiej. Szczegółowych informacji o imprezach udzielają poszczególne komitety organizacyjne, których adresy podane są w kalendarium.

  2. Składki członkowskie

    Dziękujemy członkom Klubu, którzy zapłacili w ubiegłym roku dobrowolne składki członkowskie. W związku ze zmianą przeznaczenia składek na zakup kwartalnika „Kultura łowiecka”, od 2012 roku członkowie KSM PZŁ otrzymują wspomniany kwartalnik wydawany przez Klub Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. W 2015 roku składki członkowskie wynoszą dla wszystkich 35 zł. Dla osób, które chciałyby wspomóc fundusz własny Klubu wysokość składki nie jest ograniczona. Składki należy wpłacać na konto Klubu w ZG PZŁ: PKO BP S.A. XV O/W-wa 31 1020 1156 0000 7702 0006 5466 Adres: Polski Związek Łowiecki – Zarząd Główny, 00-029 Warszawa, ul. Nowy Świat 35 - z podaniem imienia  nazwiska oraz adresu wpłacającego oraz dopiskiem: składka członkowska Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ  za 2015 rok – imię i nazwisko oraz adres.

  3. Internetowy serwis muzyki myśliwskiej

    Zachęcamy wszystkich do odwiedzania serwisu internetowego www.muzyka.mysliwska.pl oraz współuczestnictwa w jego tworzeniu, a także zamieszczania w nim swoich artykułów i aktualności oraz wypowiedzi na ogólnopolskim forum. Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt z Kolegą Adamem Migurskim (webmasterem naszej strony), e-mail: webmaster@mysliwska.pl

  4. VII Ogólnopolskie Warsztaty Zespołów Sygnalistów Myśliwskich Garbicz 2015

    W dniach 26-29 marca 2015 roku w Garbiczu k. Torzymia (województwo lubuskie) odbędą się VII Ogólnopolskie Warsztaty Zespołów Sygnalistów Myśliwskich GARBICZ 2015. Organizatorem warsztatów muzycznych jest Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. Przewidziane są wykłady z zakresu techniki gry, a więc poprawnego oddychania, zadęcia, frazowania i innych elementów muzycznego wykonawstwa. Dla chętnych przewidziane są zajęcia indywidualne, korygujące wszelkie błędy aparatu wykonawczego. Podczas warsztatów odbywać się będą również próby zespołów w zakresie bieżącego repertuaru oraz nauka nowych kompozycji, w tym utworu obowiązkowego na ogólnopolskim konkursie muzyki myśliwskiej. Prosimy również o propozycje dotyczące programu spotkania. Całkowity koszt wynosi 240,- zł od osoby (od kolacji 26.03.2015 do obiadu 29.03.2015 – trzy pełne doby). Prosimy o zgłoszenie udziału w warsztatach do 15.03.2015 roku na adres mailowy: robertolejarz@o2.pl Wpłaty prosimy dokonywać w pierwszym dniu warsztatów w administracji hotelu.
    Organizator: Robert Olejarz – tel. 68 34 14 763 lub 608 341 673.

  5. Członkostwo w KSM PZŁ

    Zachęcamy kandydatów do składania deklaracji członkowskich do Klubu. Druki „Kart zgłoszenia” indywidualnych i zespołowych dostępne są u organizatorów konkursów i na stronie internetowej w dziale KSM PZŁ.

  6. Terminy zgłoszeń

    Przypominamy o bezwzględnym dostosowaniu się do terminów zgłoszeń uczestnictwa w konkursach sygnalistów myśliwskich. Zasadą jest zgłoszenie udziału w konkursie regionalnym na 2 tygodnie przed imprezą (jeżeli organizator nie wymaga jeszcze wcześniejszego zgłoszenia) i na 6 tygodni przed konkursem ogólnopolskim (w tym roku wyjątkowo wcześniej, bo do 15 kwietnia).

  7. Apel w sprawie konkursów w województwach świętokrzyskim i łódzkim

    Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ zwraca się z apelem do sygnalistów myśliwskich, działaczy łowieckich, animatorów kultury oraz środowisk średnich i akademickich szkół leśnych z terenu województw świętokrzyskiego i łódzkiego o podjęcie działań mających na celu zorganizowanie w tych województwach konkursów sygnalistów myśliwskich. Świętokrzyskie i Łódzkie są jedynymi województwami w Polsce, w których nie są zaplanowane konkursy sygnalistów myśliwskich w 2015 roku. W związku z tym, indywidualni reprezentanci tych województw nie mają możliwości zakwalifikowania się i wzięcia udziału w konkursie ogólnopolskim. We wszystkich pozostałych czternastu województwach tego typu konkursy odbywają się regularnie, a w niektórych nawet po dwa lub trzy w roku.

  8. Nowe zasady eliminacji solistów.

    Od 2004 roku Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” w kategorii solistów rozgrywany jest spośród sygnalistów, którzy zakwalifikowali się w roku poprzednim na konkursach regionalnych. Od 2015 roku nastąpiła zmiana zasad kwalifikacji, zamiast limitów z poszczególnych województw wprowadzono limit uzyskanych punktów. I tak, w konkursie ogólnopolskim w 2015 roku wezmą udział soliści w klasach A, B i C, którzy uzyskali minimum 260 punktów na konkursach regionalnych w swoich województwach. Uchwała w sprawie limitów solistów z poszczególnych regionów oraz lista zakwalifikowanych sygnalistów na konkurs ogólnopolski znajduje się na naszej stronie internetowej oraz u organizatorów konkursu ogólnopolskiego. Wszystkie zgłoszenia w terminie do 15 kwietnia 2015 r. Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, na wniosek przewodniczącego komitetu organizacyjnego konkursu „O Róg Wojskiego”, znosi limit uczestników z województwa śląskiego. Bez limitów także „13-latkowie” i klasa D.

  9. XX Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” – kategoria solowa klasa A

    W 2015 roku konkurs indywidualnej gry na rogu myśliwskim w klasie mistrzowskiej A zostanie rozstrzygnięty dwustopniowo, podobnie jak w 2013 i 2014 roku. Tradycyjnie w pierwszym stopniu konkursu wezmą udział sygnaliści zakwalifikowani zgodnie z rozdz. VI „Regulaminu Ogólnopolskich i Regionalnych Konkursów Sygnalistów Myśliwskich”. W drugim stopniu konkursu (tzw. dogrywce) weźmie udział pięciu sygnalistów, którzy otrzymali największą liczbę punktów w pierwszym stopniu. Punktacja drugiego stopnia konkursu jest ostateczna dla jego uczestników, bez względu na liczbę otrzymanych punktów (do ostatecznej klasyfikacji nie bierze się już punktacji z pierwszego stopnia). Może w związku z tym np. zdarzyć się, że piąte miejsce będzie miało ostatecznie mniej punktów niż szóste miejsce.

  10. Sygnaliści myśliwscy z województwa śląskiego

    Organizatorom festiwalu zależy szczególnie na udziale sygnalistów z województwa śląskiego, dlatego prosimy o przekazanie i zainteresowanie tym zaproszeniem wszystkich, którzy grają na rogach myśliwskich. Udział sygnalistów z województwa śląskiego w konkursie „O Róg Wojskiego” bez ograniczeń ilościowych. Zgłoszenia wyłącznie w terminie do 15 kwietnia 2015 r.

  11. VI Piknik Leśno-Łowiecki „Cietrzewisko” i V Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej

    VI Piknik Leśno-Łowiecki „Cietrzewisko” organizowany tradycyjnie w sierpniu odbędzie się w 2015  roku wyjątkowo w maju w połączeniu z Ogólnopolskim Festiwalem Muzyki Myśliwskiej. Z kolei w VI Śląskim Festiwalu Muzyki Myśliwskim rozgrywanym w klasach MB, MEs, MD i MSH klasyfikowane będą wyjątkowo tylko zespoły z województwa śląskiego.

  12. Msze św. podczas festiwalu

    W tym roku zaplanowane są trzy msze św. w trakcie festiwalu. Jedna w sobotę w Koszęcinie i dwie w niedzielę – rano w kaplicy pałacu w Brynku i później w Bazylice Jasnogórskiej w Częstochowie. Organizatorzy proszą uczestników festiwalu o liczny udział w tych mszach świętych odprawianych w intencjach sygnalistów myśliwskich. Apelujemy o aktywny udział i oprawę muzyczną na rogach myśliwskich.

  13. Przygotowanie do festiwalu.

    Wszystkich sygnalistów i zespoły prosimy o przygotowanie muzyczne do wspólnego wykonania podczas festiwalu w Brynku i Koszęcinie następujących utworów: Powitanie, Apel na łowy, Darz Bór, Pożegnanie, Marsz św. Huberta, Hejnał Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, Hejnał Lasów Państwowych, Hejnał Leśników Polskich, Menuet pałacu HohenloheHejnał XX Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej.

  14. Koncerty zespołów podczas festiwalu.

    Organizatorzy festiwalu planują udział zespołów w koncertach muzycznych. Poza wspólnym graniem podczas ceremonii otwarcia I i II dnia festiwalowego oraz ogłoszenia wyników i koncertu laureatów konkursów, planuje się także inne występy  zespołów. Pierwszego dnia (22.05.2015) w Brynku –zespoły będą koncertowały przed pałacem w ramach koncertu muzyki myśliwskiej z okazji 20-lecia KSM PZŁ. Drugiego dnia (23.05.2015) – w Koszęcinie planowane jest wspólne zagranie na rozpoczęcie i zakończenie mszy św., parada myśliwska zespołów sygnalistów i pocztów sztandarowych (oczywiście z graniem marszy myśliwskich) i krótki przestrzenny koncert na dziedzińcu pałacu w połączeniu z przeglądem musztry paradnej przed finałowym koncertem galowym. Szczegóły zostaną podane w maju br. na stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl

  15. Konkurs na najlepsze wykonanie hejnału festiwalowego.

    W celu popularyzacji Hejnału XX Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej ogłaszamy (wzorem lat poprzednich) dodatkowy konkurs na najlepsze jego wykonanie. Konkurs zostanie rozstrzygnięty wśród zespołów startujących w XVI Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Myśliwskiej. Zespoły, które zgłoszą udział w tym dodatkowym konkursie będą prezentowały hejnał festiwalowy jako czwarty (ostatni) utwór. Dla zwycięzcy konkursu organizatorzy przygotowali nagrodę specjalną.

  16. Przegląd musztry paradnej zespołów sygnalistów myśliwskich.

    Przegląd jest nową propozycją aktywnego udziału zespołów sygnalistów myśliwskich w festiwalu muzyki myśliwskiej. Po raz pierwszy odbył się w ubiegłym roku w Człuchowie. Wzięły w nim udział cztery zespoły. Liczymy, że w tym roku cieszyć się będzie większą popularnością. Zgłoszone zespoły do udziału w przeglądzie prezentują, krótki program muzyczny (3 minuty) wraz dynamiczną musztrą opracowaną na potrzeby pokazu publicznego. Musztra musi zawierać co najmniej: przemarsz, ruszenie i zatrzymanie się zespołu, chwyty instrumentów oraz wykonywanie myśliwskiej muzyki marszowej podczas przemarszu. Zapraszamy zespoły do udziału w przeglądzie.

  17. Cisza nocna.

    Organizatorzy festiwalu muzyki myśliwskiej w Brynku i Koszęcinie zwracają się z prośbą do wszystkich jego uczestników o zachowanie ciszy nocnej i nie granie na instrumentach muzycznych, na terenie miejscowości oraz w miejscu zakwaterowania, w godzinach od 22.00 do 6.00.

  18. Nowe zasady porządkowe.

    Organizator konkursu czy festiwalu wobec uczestników, którzy nie przestrzegają zasad porządkowych i za tzw. „niesportowe zachowanie” może zastosować sankcje pozaregulaminowe. Wyklucza się wychodzenie z sali sygnalistów  i zespołów podczas ceremonii otwarcia lub zakończenia imprezy lub w trakcie koncertu. W nagłych przypadkach możliwe jest wyjście z rzędu wyłącznie pod opieką osoby porządkowej.

  19. Zmiany w regulaminie konkursów.

    Prosimy o zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w 2013 roku w regulaminie konkursów sygnalistów myśliwskich, jak i regulaminie muzyki myśliwskiej. Aktualna wersja oznaczona jest datą 9.3.2013..

  20. Apel do wszystkich uczestników konkursów, przeglądów i festiwali sygnalistów myśliwskich

    Spotkania nasze są bardzo radosnymi wydarzeniami w życiu każdego sygnalisty. Szlachetna rywalizacja między uczestnikami konkursów ma za zadanie podniesienie poziomu grania sygnałów i muzyki myśliwskiej, jednak nade wszystko propagowanie szeroko rozumianej kultury łowieckiej.
    Niestety zdarzają się przypadki zachowań, co prawda nielicznej, grupy uczestników imprez nie przynoszące nam chwały i tworzące niekorzystną opinię o wszystkich sygnalistach myśliwskich. Konieczność upominania koleżanek i kolegów o zachowanie ciszy nocnej w miejscu zakwaterowania, zdarzające się również niezbędne interwencje gospodarzy i organów ścigania, nie świadczą o właściwym pojmowaniu kultury. Jako główną przyczynę tego typu zachowań upatrujemy nadużywanie napojów alkoholowych.
    Mając na celu podniesienie poziomu kultury zachowań apelujemy do wszystkich uczestników konkursów, a w szczególności do opiekunów grup młodzieży o baczne zwrócenie uwagi na konieczność właściwego zachowania się podczas naszych spotkań, o kulturalne uczestnictwo we wszystkich, przewidzianych programem wydarzeniach konkursów i festiwali, o rezygnację z ponadplanowych, głośnych i zakłócających porządek publiczny biesiad.
    Dołóżmy starań, aby pozostawić po sobie w miejscowościach, gdzie odbywają się nasze spotkania, opinię godną propagatorów kultury łowieckiej. Niech spotkania sygnalistów pozostawią dla nas miłe wspomnienia z kulturalnych imprez Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.

     

 

Zarząd i Komisja Etyki
Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ



Biuro
XX Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej – Brynek - Koszęcin 2015

Czynne będzie:

  • w biurze Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Częstochowie
    42-217 Częstochowa, ul. Jasnogórska 102a
    tel. 34 324 24 54 | fax 34 324 24 54
    e-mail: zo.czestochowa@pzlow.pl

    od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00,

    poza godzinami urzędowania informacje można uzyskać pod numerem telefonu:

    kom. +48 604 295 038

  • podczas festiwalu – w dniach 21-24 maja 2015 roku
    w miejscu odbywania się festiwalu w Brynku i Koszęcinie

Dodatkowe informacje uzyskać można także
w sekretariacie Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ
pod telefonem kom. +48 604 897 107, e-mail: klub@mysliwska.pl

 


 

Walne Zebranie
Członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ działając zgodnie z punktem IV.8. Regulaminu Klubu zwołuje: Walne Zebranie Członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, które odbędzie się w auli Zespołu Szkól Leśnych i Ekologicznych w Brynku, w piątek 22.05.2015 r. Rozpoczęcie zebrania o godz. 14.00.

 

Proponowany porządek obrad:

  1. Otwarcie walnego zebrania.
  2. Przyjęcie porządku obrad.
  3. Uchwalenie regulaminu obrad.
  4. Wybór Przewodniczącego, zastępcy i sekretarzy walnego zebrania.
  5. Wybór Komisji Wyborczej oraz Komisji Uchwał i Wniosków.
  6. Zapoznanie z protokółem z poprzedniego walnego zebrania i podjęcie uchwały w sprawie protokołu.
  7. Sprawozdanie Zarządu, Komisji Muzycznej, Komisji Etyki i Kolegium Jurorów Klubu za okres od 01.01.2014 r. do 30.04.2015 r.
  8. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za okres od 01.01.2014 r. do 30.04.2015 r.
  9. Dyskusja nad sprawozdaniami.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie sprawozdań i absolutorium organów Klubu.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie ilości członków Komisji Muzycznej.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie sposobu wyboru członków Zarządu Klubu.
  13. Zgłaszanie kandydatów do Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Komisji Etyki i Komisji Muzycznej oraz sporządzenie listy przez Komisję Wyborczą.
  14. Wybór Komisji Skrutacyjnej.
  15. Głosowanie i ogłoszenie wyników wyborów do organów Klubu.
  16. Przedstawienie planu działalności Klubu na 2016 rok.
  17. Dyskusja nad planem działalności Klubu na 2016 rok i podjęcie uchwały w sprawie planu.
  18. Przedstawienie projektu uchwał i wniosków walnego zebrania oraz dyskusja nad projektem.
  19. Przyjęcie uchwał walnego zebrania.
  20. Wolne głosy.
  21. Zakończenie walnego zebrania.

Obecność wszystkich członków Klubu jest obowiązkowa.

 

 

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz bór!

 

Sekretarz Klubu
Prezes Klubu
mgr inż. Agnieszka Woźniak
dr inż. Maciej Strawa

 

 

Czas wykonania: 0.040 sekund